Pobyty ve tmě

Být jen sám se sebou a vzít svoji sílu do svých rukou.

Budu se snažit byt stručný a nezatěžovat vás informacemi o mně a nějakými "poutavými příběhy." Tak tedy...po zkušenosti s poskytováním pobytů ve tmě poblíž Chebu asi před 13 lety, kde mojí skromnou chatkou prošlo asi 30 lidí, přišel čas na něco většího a na jiném stupni poskytnutí tohoto očistného prožitku. V tomto prostoru chaty Čerňava na Tesáku vám nabízím prozatím tři apartmány, kde je vždy průchod do druhého pokoje přes koupelnu. Apartmány se nachází v druhém patře dvoupatrové zděné budovy, která prošla rekonstrukcí před 15 lety. Můžete trávit čas osamotě, ale je tu i jedinečná možnost být spolu a zároveň oba o samotě! Specifika tohoto uspořádání pokojů se využívá při pobytu jak manželských párů, tak jedinců, ale třeba i přátel.

Všechny dveře jsou uzamykatelné.

Něco k místu, budově, pokoji a pobytu:

Chata se nachází v Hostýnkách na vrchu Tesák poblíž Bystřice pod Hostýnem. Je obklopena kopci, bukovými lesy, skalními výběžky, krásnými výhledy a patří do evropsky chráněného území. Chráněná ptačí oblast. Chráněná nádrž, kde se nachází tři druhy čolků, užovky, slepýši, ještěrky, mloci, atd.

Samotná zděná budova prošla rekonstrukcí asi před 15 lety a je zateplená a odhlučněná. Pokoje jsou odděleny zděnou příčkou a dají se projít přes společnou, ale uzamykatelnou koupelnu do jednoho sousedního pokoje, který můžete, ale i nemusíte využívat. V pokoji se nachází běžné vybavení klasického hotelového pokoje, s povlečenou postelí, ručníky a toaletními potřebami. Pokoj je zatemněn speciálními okenicemi, které nepropouští světlo. Bezhlučná výměna vzduchu probíhá větracím systémem bez nutnosti použití větráku, nebo hlučné rekuperace. V koupelně se nachází sprchový kout, umyvadlo a toaleta. 

Pokud byste potřebovali ukončit pobyt ve tmě dříve, lze jej zkombinovat pobytem s možností otevření okenic na balkon a procházkami v přírodě.

https://youtu.be/pDACokO7h4o?feature=shared

https://youtu.be/aln3coU3Y5E?feature=shared

https://youtu.be/By2ENOV12HQ?feature=shared


Ohledně stravy

 je to tak, že jednou za den zaklepu a donesu vám dovnitř bezmasou stravu na celý den. Promluvím s vámi, pokud se tak domluvíme a budete si to přát. Pobyt probíhá bez telefonu, hodinek, tabletů, omamných a návykových látek . Můžete si s sebou vzít tužku a blok papíru A4. Před vstupem na pobyt vám dám k podpisu krátký formulář.

Cenu za jeden den pobytu máme vyčíslenou na 1 730 Kč, celkem za 7 nocí se stravou 12 110 Kč. Na nápojích se můžeme domluvit, ale většinou vařím čaj do termosky na celý den. Pokud byste si potřebovali pobyt vyzkoušet nanečisto, tak prozatím poskytuji i tuto možnost. Minimální pobyt v tomto zkušebním čase je na 3 dni. Pokud budete chtít držet i půst, nebo si přinést svoje jídlo, domluvíme se před příjezdem. Jídlo vám odečtu.

Pokud se rozhodnete pro společný pobyt ...každý v oddělené místnosti s průchozí uzamykatelnou koupelnou nabízíme zajímavou slevu. Za den pobytu tak jeden zaplatí 1 400 Kč, to je celkem za týden 9 800 Kč.

Po vašem příjezdu, který by měl být ideálně v pátek od 15 - 16 hod. si po kratším rozhovoru vše aktuálně upřesníme a ujasníme. Uvedu vás do pokoje, kde si později sami zhasnete a zamknete.

Co si vzít s sebou? 

Co nejpohodlnější teplejší oblečení, většinou nebudete nic dělat, ani se nijak pohybovat. Takže určitě tepláky, teplý svetr, teplé ponožky, podložku na cvičení, hygienické potřeby a touhu být sám se sebou. 

Ohledně hudebních nástrojů je doporučeno brát ohledy na ostatní...někdy méně, je více...

Tma je vstup do přítomnosti.

Nebát se být sám se sebou...je to věc odvahy poznat sám sebe. Rozhovor sám se sebou v tichosti a ve tmě je jako meditace, kde nedáváme další  potravu smyslům zejména skrze oči. Tma je vstup do přítomnosti. Vzít si svou sílu zpět do svých rukou je spojeno s digitální  detoxikací. Být opravdový a pravdivý sám k sobě a svému svědomí, vést bytostní rozhovor se sebou. Ztratit pojem a pocit o čase a nechat k sobě přicházet bytí. Bytí nemůže nebýt, jen se neukazuje...přitom je schované ve všem, co je okolo nás a jsme jím i my sami. Je to dokonalá hra na schovávanou. Dostat se do bezvětří a mít jen plachtu. Vyprázdnit se od jistot. Správně položené otázky si s sebou zákonitě nesou správné odpovědi. Naše selhání nás posilují, musíme za ně být vděční...jen díky nim se můžeme zlepšit...člověk se přece nemůže nemýlit. Mýlení se, je poznávání a s tím spojené zlepšování se. Probouzení věcí, co nechceme vidět. Své nahoře si musíme vykoupit svým dole. Pochopit bolest a vzít si s ní obohacení. Odpouštět ostatním, že nemůžou odpouštět. Přestat si hrát na osobnost, ... začít být osobností.

Ztratit sám sebe a tím se najít.

Prožitek "smrti" je dobrým vozidlem pro opravdový život...Smrt je horizont, kam se blížíme, proto skamarádit se s ní je velmi uvolňující. Je to o odvaze být sám se "smrtí" dřív než zemřeme, ať nás zastihne
v tom nejlepším rozpoložení:-)
 

Láska je silnější než smrt.